Pranešama, kad Italijos valdžios institucijos duoda Airijos pigių skrydžių bendrovę Ryanair ir Vengrijos pigių skrydžių bendrovę Wizzair į teismą. Į teismą bendrovės duodamos dėl to, kad nesilaikė Italijos įpareigojimo netaikyti naujosios bagažo politikos, kadangi ji galimai pažeidžia konkurencijos sąlygas. Dėl konkurencijos pažeidimų šių kompanijų veikla bus nagrinėjama ir Ispanijoje.

Italų konkurencijos tarnyba uždraudė taikyti naują bagažo politiką, kaip galimai iškraipančią vartotojų galimybę teisingai palyginti bilietų kainas, kadangi pritaikius naująsias taisykles vartotojai negali tinkamai įvertinti tikrosios paslaugų kainų, nes panaikinus didesnį rankinį bagažą, minėtų bendrovių lėktuvų bilietų kaina tampa gerokai mažesne už konkurentų. Nepaisant draudimo taikyti naujas taisykles, pigių skrydžių bendrovės vis tiek tai darė ir Italijos valstybinės institucijos buvo priverstos imtis veiksmų, kuriais pažabotų bendrovių elgesį.
Tai ne vienintelės Wizzair ir Ryanair problemos, kadangi Ispanijos vartotojų teisių asociacija pateikė skundą dėl tokios taisyklės taikymo ir Ispanijos konkurenciją prižiūrinčioms institucijoms. Kitų šalių, tame tarpe ir Lietuvos vartotojų teises ginančios valstybinės institucijos nepranešė apie kokius nors veiksmus prieš pigių skrydžių gigantus.

Tokių klausimų Italijos ir Ispanijos valstybinėms institucijoms sukėlė abiejų, konkuruojančių bendrovių beveik vienu metu priimtas sprendimas keisti bagažo politiką. Šio pakeitimo esmė – abi bendrovės sumažino rankinio bagažo išmatavimus iki beveik identišku. Taigi, įtarimas kyla dėl galimo susitarimo, ką draudžia Europos Sąjungos teisės aktai, bei galimo vartotojų klaidinimo, kuomet tokiu būdu manipuliuojant kainomis įgyjamas konkurencinis pranašumas prieš kitus rinkos dalyvius.