Bagažas: pagrindinės oro skrydžių bendrovių taikomos taisyklės

Keliaujant lėktuvu, vienas svarbiausiu dalykų, kurie dažniausiai kelia klausimus keliautojams yra bagažas. Ir klausimų čia kyla išties daug, ypatingai tiems žmonėms, kurie nėra dažni keliautojai. Tačiau ne vienas klausimas kyla ir tiems, kurie keliauja daug ir dažnai, kadangi tiek oro linijų, tiek ir tarptautinės pervežimų taisyklės, todėl bagažo vežimas dažnai reglamentuojamas iš naujo. Mūsų puslapyje rasite pačią aktualiausią ir svarbiausią informaciją, susijusią su bagažo gabenimu skrendant oro skrydžio bendrovėmis.

Kiekviena oro bendrovė turi savo bagažo gabenimo taisykles, tačiau jos turi panašius esminius bruožus. Kompanijos turi rankinį ir registruojamą bagažą, kuris iš esmės skiriasi tuo, kad pirmasis būna orlaivio salone, o registruotas talpinamas į specialias lėktuvo vietas, kurios yra atskirtos nuo keleivių.

Žemiau pateikiame avialinijų sąrašą ir esmines taisykles, kurios jose galioja. Tai esminė informacija, kurią reikia žinoti keliaujant šiomis avialinijomis. Platesnę, smulkesnę informaciją apie bagažo gabenimo taisykles rasite prie kiekvienos oro skrydžių bendrovės.

Ką reikia atminti? Svarbiausias dalykas, norint sutaupyti perkant bagažą yra tai, kad geriausia bagažą pirkti kartu su bilietu – taip visuomet yra pigiau, nei vėliau jį pridėti prie bilietų. Antra – naudojantis internetu bagažas yra pigesnis, todėl išmintingiausia yra pirkti internetu ir iškart prie savo užsakymo pridėti reikiamą bagažo kiekį.

Plačiau apie rankinį bagažą skaitykite čia. Apie registruotą galite skaityti čia.

ryanair bagažas„Ryanair“ bagažas. Kompanija „Ryanair“ nemokamai leidžia turėti du salono krepšius (rankinis bagažas), kurių vienas, didesnis neturėtų viršyti 10 kg. svorio ir neviršyti 55 x 40 x 20 cm matmenų. Tai iš esmės standartinis, mažas lagaminas. Taip pat „Ryanair“ leidžia su savimi turėti taip vadinamą mažąjį bagažą, kurio matmenys neturėtų viršyti 35 x 20 x 20.

Kompanija „Ryanair“ leidžia vienam keleiviui turėti iki trijų registruoto bagažo vienetų, kurio vieno svoris neturėtų viršyti 15 arba dvidešimties kilogramų (jų kainos yra skirtingos). Nepriklausomai nuo to, registruotas bagažas svers iki 15 ar iki 20 kg., jo matmenys neturėtų viršyti 81 x 119 x 119 cm.

wizzair bagažas„Wizzair“ bagažas. Kompanija Wizzair turi šiek tiek griežtesnes rankinio bagažo sąlygas. Skrendant šios aviakompanijos lėktuvu, vienas keleivis gali su savim turėti vieną rankinio bagažo vienetą. Mažas salono krepšys nekainuoja nieko, tačiau jis negali viršyti 42x32x25 matmenų. Be to, jis turi tilpti po keleivio sėdyne arba ant kojų. Šio bagažo negalima talpinti salone virš keleivių galvų esančiose talpyklose.

Didelis salono bagažas kainuoja papildomą mokestį. Šis orlaivio bagažas yra talpinamas į dėtuvę virš keleivių galvų, todėl privalo ten tilpti. Didelio salono bagažo matmenys negali viršyti 56 x 45 x 25 cm.

Keliaujantys su kompanija „Wizzair“ gali turėti iki 6 registruotų bagažo vienetų. Vienas registruoto bagažo vienetas negali viršyti 32 kilogramų ir turi būti ne didesnis nei 1,499m X 1,994 m X 1,715 m.

airbaltic bagažasAirBaltic bagažas. Kompanija „Airbaltic“ leidžia nemokamai gabentis vieną rankinio bagažo vienetą, jeigu keleivis skrenda su įprastu bilietų ir du rankinio bagažo vienetus, keliaujantiems verslo klase. Rankinio bagažo vienetai negali viršyti 8 kilogramų svorio ir  55x40x20 matmenų.

Taip pat skrendant su šia kompanija, galima su savimi nemokamai turėti rankinę, neapmokestinamų prekių maišelį, sportinį ar kompiuterio krepšį.

Kompanija „AirBaltic“ turi ypatingai lanksčia kainodarą, turintiems registruoto bagažo. Verslo klientai nemokamai gali vežtis iki dviejų registruoto bagažo vienetų, kurių bendras svoris neturėtų viršyti 40 kilogramų. Premium bilietų pirkėjai turi teisę vežtis vieną registruoto bagažo vienetą nemokamai. Na, o įprastinių bilietų pirkėjai už registruotą bagažą turės mokėti nuo 29.99 iki 40 eurų. Visų tipų bilietams galioja ta pati taisyklė – bagažo vienetas negali sverti daugiau nei 20 kilogramų ir negali viršyti 100x50x80 matmenų.

Norwegian_to_png„Norwegian Air“ bagažas. Kompanija „Norwegian Air“ leidžia keleiviams turėti po vieną rankinio bagažo vienetą nemokamai. Tačiau rankinio bagažo matmenys neturėtų viršyti 55 x 40 x 23 cm. Perkantys pigesnius bilietus į šį bagažo vienetą gali talpinti iki 10 kilogramų svorio, tuo tarpų „Flex“, „PremiumFlex“ į tokių pat matmenų bagažą gali talpinti iki 15 kilogramų svorio.

Pirkdami šioje kompanijoje pačius pigiausius bilietus, registruoto bagažo gabentis negalėsite. Pasirinkę „LowFare+“ arba „Flex“ tipo bilietus, galėsite gabenti 1 registruoto bagažo vienetą, kuris neturėtų viršyti 20 kilogramų (tolimiesiems skrydžiams „Flex“, „Premium“ ir „PremiumFlex“ tipo bilietai leidžia gabenti po du registruoto bagažo vienetus. Bagažas neturėtų viršyti 250 x 79 x 112 cm matmenų.