Ryanair bagažas

Ryanair bagažas yra itin aktuali tema todėl, kad daugelis lietuvių yra pamėgę būtent šios kompanijos vykdomus skrydžius ir perka lėktuvų bilietus būtent į šios kompanijos siūlomus reisus. Todėl šiame puslapyje jūs rasite esminę informaciją apie šios oro skrydžių bendrovės taikomus reikalavimus bagažui, kurie gali būti labai naudingi jau suplanavote ar dar tik planuojate kelionę su Ryanair.

Kompanija Ryanair, kaip ir kitos kompanijos turi rankinį (oficialiai jis yra vadinamas orlaivio salono bagažu), kūdikiams skirtą ir registruotą bagažą. Apie kiekvieną jų atskirai.

Ryanair rankinis bagažas

Pirkdami Ryanair lėktuvo bilietą jūs kartu su juo, nemokamai gaunate du rankinio bagažo vienetus:

Mažasis rankinis bagažas. Tai realiai yra rankinė arba kuprinė. Šis bagažas gali sverti bet kiek, tačiau jis turi tilpti po jūsų kojomis ir neviršyti leistinų 35x20x20 išmatavimų.

Rankinis bagažas. Tai bagažas, kuris transportuojamas virš keleivių galvų esančioje salono „bagažinėje“. Šis bagažo vienetas negali sverti daugiau nei 10 kilogramų. Taip pat jis negali viršyti 55x40x20 cm.  Nors ne visuomet, tačiau oro uosto personalas visuomet gali paprašyti išmatuoti jūsų bagažą – todėl nerizikuokite ir pasistenkite, kad jis neviršytų leistinų išmatavimų ir svorio. Išmatavimus galite pasitikrinti iki registracijos oro uoste esančiose matavimo dėžese (turėkite omenyje tai, kad matuoti bagažo matmenis reikia būtent tos kompanijos, kuria skrendate dėžėje)

Sankcijos. Jeigu jūsų rankinis bagažas neatinka leidžiamų svorio/matmenų reikalavimų, jums jį teks registruoti ir gabenti kaip registruota bagažą. Tokios registracijos kaina yra 50 EUR.

Ryanair registruotas bagažas

Registruotas bagažas yra toks bagažo tipas, kurį jūs turite įsigyti papildomai, jeigu jums nepakankamai nemokamai „Ryanair“ suteikiamo rankinio bagažo. Šis bagažas yra registruojamas oro uoste prieš patikrą ir vyksta atskiruose nuo lėktuvo salono skyriuose. Kiekviena oro skrydžių bendrovė turi savo atskirą registruoto bagažo įsigijimo tvarką.

Ryanair turi du skirtingus registruoto bagažo tipus, kurių matmenys turi būti identiški, t.y. 81x119x119 cm. Tačiau jų kaina priklauso nuo konkrečiame lagamine, tašeje ar kt. vežamo svorio. Ryanair turi du registruoto bagažo svorius, nuo kurių priklauso ir kaina:

iki 15 kg. – 81x119x119 cm bagažo vienete turi būti nedaugiau nei 15 kilogramų svorio (kartu su bagažu)
iki 20 kg. – 81x119x119 cm bagažo vienete turi būti nedaugiau nei 20 kilogramų svorio (kartu su bagažu)

Ryanair bagažas

Ryanair kūdikių bagažas

Oro skrydžių bendrove Ryanair savo keliavimas, kurie keliauja su kūdikiais (iki 2 m amžiaus) leidžia vaikui gabenti iki 5 kg. svorio bagažo vienetą. Šio bagažo vieneto išmatavimai nėra apibrėžti.

Taip pat keliaujantiems su kūdikiais leidžiama gabentis du kūdikio arba vaiko įrangos vienetus – sudedamą vaiko vežimėlį arba automobilinę kėdutę arba kelioninę lovelę.

Kadangi bagažo gabenimas yra labai svarbus veiksnys, didele dalimi lemiantis skrydžio saugumą, būkite labai atidus, pakuodami savo bagažą. Nors Ryanair bagažas turi mažų niuansų, tačiau jie nesudėtingi. Turėkite omenyje, kad skysčių gabenimui yra taikomi specialūs reikalavimai, taip pat negalima gabenti daiktų, kurie gali kelti potencialią grėsmę kitiems keleiviams ar pačiam skrydžio saugumui. Ypač dideli saugumo reikalavimai yra taikomi rankiniam bagažui, kadangi jis yra orlaivio salone ir gali būti lengvai pasiekiamas.

Todėl, nesusigadinkite savo kelionės ir nepatirkite nereikalingų rūpesčių – vežkite tik tuos daiktus, kuriuos galima gabenti lėktuvu, pasirūpinkite teisingų lagaminų ar kitų bagažo tipų matmenimis ir svoriu iš anksto. Tokiu būdu ne tik sutaupysite laiko, pinigų, tačiau ir nesusigadinsite nuotaikos nei sau, nei bendrakeleiviams