Šiame puslapyje pateikiama informacija tiems keliautojams, kurie atvyksta (grįžta) į Lietuvą. Čia pamėginsime sutalpinti visą aktualią informaciją paprastai ir suprantamai.

Reikalavimai pasaulį apėmus COVID-19 pandemijai atvykstantiems (grįžtantiems) į Lietuvą pirmiausiai priklauso nuo to, iš kurios šalies grįžtate. Priklausomai nuo to, kokiai rizikos grupei yra priskiriama šalis lems tai, kokių dokumentų ir/ar režimo reikės laikytis grįžus. Svarbu atminti tai, kad šalių rizikos laipsnis nuolat kinta ir tai, kad išvykstant šalis nėra padidintos rizikos grupei, nereiškia, kad jos vertinimas išliks toks pats ir tuo metu, kuomet vyks jūsų skrydis į Lietuvą.

Šalys Lietuvoje yra skirstomos į keturias rizikos zonų grupes, nuo kurių ir priklauso, kokie dokumentai ir/ar izoliavimosi reikalavimai yra taikomi:

Žalia zona (apribojimų nėra). Atvykusiems nereikia izoliuotis, tačiau atvykęs privalo atlikti PGR testą ne anksčiau nei 3 d. ir ne vėliau nei 5 d. Keliautojai privalo užpildyti registracijos anketą (QR kodą) ir turėti neigiamą antigenų (atlikto ne seniau nei 48 val. iki atvykimo)  arba PGR tyrimo (atlikto ne seniau nei 72 val. iki atkvykimo) neigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą (šis reikalavimas netaikomas pilną vakcinacijos schemą turintiems ar COVID-19 liga persirgusiems keliautojams) .

Geltona zona (rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių). Atvykusiems izoliuotis nereikia, tačiau atvykęs keleivis privalo atlikti PGR testą ne anksčiau nei 3 d. ir ne vėliau nei 5 d. po kelionės. Privaloma būti užpildžius registracijos formą (turėti QR kodą) ir turėti neigiamą antigenų (atlikto ne seniau nei 48 val. iki atvykimo)  arba PGR tyrimo (atlikto ne seniau nei 72 val. iki atkvykimo) neigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą (šis reikalavimas netaikomas pilną vakcinacijos schemą turintiems ar COVID-19 liga persirgusiems keliautojams).

Raudona zona (rekomenduojama nevykti). Privaloma dešimties dienų izoliacija, kuri gali būti sutrumpinta po 7 d. atlikus PGR testą ir gavus neigiamą atsakymą. Izoliuotis nėra privaloma teims keleiviams, kurie yra persirgę COVID-19 liga arba kurie yra pilnai vakcinuoti (ir nuo vakcinavimo praėjo tinkamas laiko tarpas)  ir turi tai patvirtinančius dokumentus.

Pilkoji zona. Privaloma dešimties dienų izoliacija, kuri gali būti sutrumpinta po 7 d. atlikus PGR testą ir gavus neigiamą atsakymą. Izoliuotis nėra privaloma teims keleiviams, kurie yra persirgę COVID-19 liga arba kurie yra pilnai vakcinuoti (ir nuo vakcinavimo praėjo tinkamas laiko tarpas)  ir turi tai patvirtinančius dokumentus.

Papildomai atkreiptinas  dėmesys į tai, kad šalių rizikos įvertis yra nuolat atnaujinamas, todėl turite pasidomėti šalies įverčiu prieš keliaudami iš jos.

Taip pat svarbu atminti, kad jokie mėgėjiški ar savarankiškai įsigytų testų rezultatai nėra pripažįstami, todėl būtinai pasidomėkite ar jus testuojančios laboratorijos pateikiami dokumentai yra pripažįstami kitose šalyse.

Neteisingai nurodantiems duomenis ar nesilaikantiems taikomų izoliacijos reikalavimų gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.