Koronaviruso pandemija pasaulyje pakeitė kelionių taisykles. Jeigu anksčiau kelionės, patikros oro uostuose buvo gana paprastos ir aiškios, tai šiuo metu oro uostai taiko papildomus reikalavimus, kurie padeda užtikrinti lėtesnį viruso plitimą ir keliaujančių saugumą.

Apsaugos priemonės taikomos oro uostuose:

Atvykstant į oro uosto terminalus keleivis neturi jausti jokių pastebimų virusų simptomų t.y. neturėtų sausai kosėti ir/ar turėti temperatūros. Didelėje dalyje oro uostų gali būti tikrinama temperatūra ir aptikus, kad keleivis karščiuoja, jis nebus įleistas į terminalą, taigi, negalės skristi.

Oro uoste visuomet privalu dėvėti kaukę, išskyrus tuos atvejus, kuomet prašoma ją nusiimti, pavyzdžiui, pasienio kontrolės metu ar pan. Kaukės nenusileiskite ar nenusiimkite iki to momento, iki kol jūsų tai paprašys tai padaryti oro uosto personalas ar pareigūnai.

Oro uostuose yra draudžiama būriuotis. Keleiviai turi išlaikyti ne mažesnį nei vieno metro atstumą vienas nuo kito. Oro uoste leidžiama sėdėti tik ant draudžiamais ženklais nepažymėtų kėdžių.

Apsaugos priemonės taikomos lėktuvuose:

Ryanair skrydžiuose specialių reikalavimų apsaugos priemonėms nėra. Visi keleiviai privalo dėvėti kaukes arba veido skydus visos kelionės metu. Draudžiami atsiskaitymai grynaisiais, neleidžiama eilė prie tualeto.

Wizzair skrydžiuose reikalaujama dėvėti veido kaukes viso skrydžio metu. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurie skrydžiai trunka netrumpai, oro vežėjas rekomenduoja kas kurį laiką keisti kaukes. Leidžiami atsiskaitymai tik mokėjimo kortelėmis ir draudžiama būriuotis eilėje prie tualeto.

Airbaltic reikalauja viso skrydžio metu dėvėti kaukę. Prieš skrydį bendrovė turi teisę persodinti keleivį į kitą vietą, siekiant užtikrinti saugų atstumą tarp keleivių. Už prekes galima atsiskaityti tik mokėjimo kortelėmis.