Dažnai žmonės keliauja su vaikais. Kuo toliau, tuo dažniau suaugę žmonės keliauja su vis jaunesniais vaikais, todėl keleiviai labai dažnai ieško informacijos apie keliones su kūdikiais. Tokiems keleiviams, ypač tiems, kurie pirmą kartą keliauja su kūdikiais klausimų kyla ypatingai daug.  Kas priklauso kūdikiui, kokį bagažą galima gabentis, ar taikomos nuolaidos ir daugybė kitų. Suprantama, kad visų klausimų, kurie gali kilti mes tiesiog atsakyti fiziškai negalime, tačiau šiame straipsnyje apžvelgiame pačius aktualiausius skrydžių niuansus, kurie iškyla keleiviams su kūdikiais.

Turbūt vienas pirmųjų klausimų, kurie turėtų būti atsakyti yra nuo kokio amžiaus galima keliauti su kūdikiu? Ir čia atsakymas yra paprastas – jeigu kūdikiui jau yra savaitė, greičiausiai keliauti jis jau gali. Visgi, visuomet verta pasitikrinti tikslų amžių, kreipiantis tiesiogiai į jus skraidinsiančios kompanijos atstovus.

Kūdikiams yra perkama vieta lėktuve. Nepaisant to, kad kūdikis negauna atskiros vietos, užimama vieta kainuoja. Tai reiškia, kad pirkdami bilietą kūdikiui, jūs visuomet turėsite kūdikį laikyti ant rankų, išskyrus tuos atvejus, kuomet savo vaikui nupirksite atskirą vietą.

Ar kūdikių bilietams taikoma nuolaida? Toks klausimas taip pat kyla daugeliui perkančių bilietus kūdikiams. Iš tikrųjų nuolaidos, kaip tokios nėra, tačiau visos kompanijos taiko gerokai mažesnę kainą kūdikiui, pavyzdžiui, 20 eurų. Visgi neretai keleiviai susiklaidina, kadangi tiek bilietų rezervavimo, tiek ir oro vežėjų svetainės ypatingai dažnai skaičiuoja kainą keleiviui. Pavyzdžiui, suaugusiam bilietas kainuoja 100 eurų, kūdikiui – 20 eurų. Bendra kaina visiems keleiviams – 120 eurų, taigi kaina keleiviui – 60 eurų. Gavę tokį skaičių žmonės neretai nustemba, kodėl kūdikiui kaina yra 60 eurų, tačiau pamiršta, kad keleiviai yra du. Todėl nesuklyskite, o jei norite patikrinti ar kūdikio kaina mažesnė – tiesiog pabandykite atlikti dvi paieškas – dviems suaugusiems ir suaugusiam ir kūdikiui ir galėsite apskaičiuoti kainą kūdikiui.

Ar kūdikiui priklauso bagažas – taip pat neretas naujų tėvų klausimas. Deja, bet kūdikiui bagažas nepriklauso. Kūdikiui (o tiksliau – lydinčiam) priklauso papildomas, iki 5 kilogramų sveriantis bagažas į kurį galima imti tik ir tik kūdikiui kelionės metu reikalingus daiktus/maistą.

Ar galima kūdikiui imti automobilinę kėdutę ir sodinti ten kūdikį? Taip, galite bet tik tuo atveju, jeigu nusipirkote papildomą vietą, kurioje ir bus įtvirtinta minėtoji kėdutė.  Taip pat labai svarbu atminti, kad kėdutė turi atitikti tam tikrą saugumo standartą (pavyzdžiui, Ryanair kėdutei reikalauja turėti Amsafe CARES tipo tvirtinimo diržus), todėl prieš pirkdami vietą pasidomėkite, ar jūsų kėdutė atitinka reikalavimus.

Jeigu ją norite tiesiog gabentis, kai skrendate su Ryanair jūs galite pasiimti vežimėlį ir kėdutę nemokamai (į  lėktuvo bagažo skyrių). Kai keliaujate su Wizzair, jums priklauso kuris nors vienas iš šių daiktų.

Keliaujant su kūdikiu labai svarbus ir vežimėlio klausimas. Tiek Ryanair, tiek ir Wizzair leidžia nemokamai gabentis kūdikio vežimėlį. Apskritai labiausiai toleruojami yra kūdikio vežimėliai, kurie susilanksto. Turint tokį vežimėlį nereikės sukti galvos apie nieką daugiau – tiesiog privažiuoti su juo prie lėktuvo, išsikelti kūdikį ir palikti vežimą personalui.

Kiek daugiau problemų gali kilti su vežimėliais, kurie vadinami sportiniais arba tiksliau tariant, kur atsiskiria lopšys nuo važiuoklės. Vykstant su tokiu vežimėliu reikia turėti tinkamą tašę jo įpakavimui ir jį teks supakuoti prieš atiduodant oro uosto personalui, kadangi skrydžių bendrovės jų pačios nepakuoja, o nepakuoti jie nėra stabilus. Pasidomėkite, kokie įpakavimai tokiems vežimėliams yra leidžiami, kad išvengtumėte nepatogumų oro uoste.

Čia apžvelgėme dažniausiai kylančius, tačiau ne visus klausimus, kurie gali iškilti kelionės metu. Jeigu neradote atsakymo į jums kilusį klausimą, kviečiame savo klausimą užduoti komentaruose ir mes, pagal savo išgales pamėginsime į jį atsakyti.