Salos traukia keliautojus. Dažniausia jos traukia tuo, kad yra atskirtos nuo viso likusio pasaulio, todėl leidžia pasijausti tikrai pabėgusiu nuo rutinos, nuo triukšmo, taršos. Salos ypatingai traukia jaunavedžius ir romantikos megėjus, todėl jie ir yra dažniausi salų lankytojai. Šiame straipsnyje apžvelgsime pačias populiariausias tarp turistų salas.

salos

1. Maui

Tai sala Havajų saline. Ją dažniausiai renkasi ypatingai gamtą mylintis žmonės, kadangi čia gamtos vaizdai užburia. Bambukų giraitės ir vandens kriokliai yra tai, ką pamatyti norėtų kiekvienas žmogus. Sala turi ypatingai gražią pakrantę, o ir bangos čia leidžia kaituoti ar užsiimti kitu sportu. Sakoma, kad kelias per salą į vietą, vadinama Hana gali tapti viena įspūdingiausių kelionių jūsų gyvenime.

2. Santorini

Net jeigu niekada nesatę buvę šioje saloje, neabejotinai esate matę jos nuotraukų. Šios salos negalima supainioti nei su viena kita pasaulio vieta dėl ypatingai įsimenančios baltosios architektūros. Balti namai su mėlynais stogais? Taip taip – apie tai mes ir kalbame… Sala randasi Egėjo jūroje ir ją skalauja ypatingai švarus vanduo. Šioje saloje galėsite pamatyti juodosios druskos paplūdimių ir gerėtis autentiškomis senamiesčių gatvėmis. Taip pat nepamiršite ir saulėlydžių.. Sakoma, kad šioje saloje jie ypatingi.

3. Jamaika

Daugelis Jamaiką žino dėl jos gyventojų laisvo požiūrio į augalinės kilmės narkotinių medžiagų (kanapių) vartojimą ir regio. Tačiau ši sala turi kur kas daugiau. Pirmiausia tai nuostabi jos gamta – saloje ypatingai daug medžių, o ji supama ypatingai skaidraus vandenį turinčios jūros. Saloje galėsite ne tik gerėtis gamta, klausytis ypatingai didelio spektro paukščių čiulbėjimo, bet ir apsilankyti autentišką muziką grojančiuose klubuose, aplankyti ypatingai gerus SPA centrus.

4. Providensjalas

Jeigu ieškote vienų nuostabiausiu, o gal pačių nuostabiausių papludimių žemėje – Providensjalas yra ta vieta, kurioje privalote apsilankyti. Tai vieta, kuri yra nuostabi ne tik ant žemės, bet ir po vandeniu – deka ypatingai skaidraus vandens, koralų rifų mąsyvų ir ypatingų žuvų rušių – tiek paviršinis, tiek ir gilesnis nardymas čia gniaužia kvapą. Būtent nuostabūs paplūdimiai ir ypatingas povandeninis pasaulis sutraukia čia žmones, kurie dievina atostogas susijusias su grožiu ir vandeniu.

5. Balis

Indonezijai priklausantis Balis yra tarsi gyvenimas atviruke. Gamtos vaizdai, statiniai čia tiesiog gniaužia kvapą ir nepalieka abejingų. Būnant čia sunku patikėti, kad tai tikra, o ne jūsų ar kompiuterių pagalba įgyvendinta fantazija. Sunku aprašyti tai, ką galima pamatyti šioje saloje, tačiau reikia įsivaizduoti ypatingą tropikų, džiunglių augmenijos ir vietinės architektūros darną, skalaujamą ypatingai skaidraus vandens. Ypatinga gyvūnija, kriokliai, šventyklos ir kalnai tai tik maža dalis nuostabių dalykų, kuriuos galite atrasti šioje saloje.

6. Maljorka

Ispanijai priklausanti sala, kurią galite lankyti jau nuo pavasario. Ši sala ypatingai mėgstama šeimų su vaikais, kadangi čia delfinai ir jūrų vėpliai daro ištisus savo pasirodymus. Salos krantus skalauja skaidrus vanduo, o saloje įsikūrusio miesto architektūra užburia. Sala ypatingai tiks tiems, kurie ieško poilsio ir atotrūkio, tačiau nenori visiškai atitrūkti nuo civilizacijos.

7. Mauricijus

Mauricijus yra bene daugiausiai pramogų turinti sala, kurioje daugybė dalykų kuriuos verta pamatyti ir patirti. Čia veiklos ras ir miestų gerbėjai ir tie, kas nori atsipalaidavimo SPA centruose. Daugybė įspūdingų paplūdimių ir tropinis klimatas yra viskas, ko gali prireikti įspūdingoms atostogoms saloje.

8. Puketas

Tailandui priklausanti Puketa yra itin pamėgę turistai. Čia sukurta tokia atmosfera, kad poilsiautojai gali pajausti tikrą laisvę ir tikras atostogas. Čia ypatingai populiarus vandens sportas ir vandens pramogos. Viešėję šioje saloje sako, kad atmosfera čia tokia, kad neretai pasijunti kaip sapne arba filme. Saloje taip pat gausu parku ir šventyklų, todėl tikrai bus ką aplankyti.

9. Bora bora

Skaidraus vandens papludimius virš kurių yra mediniai nameliai turbūt matė kiekvienas. Tai – vienas mažyčių salų, vadinamu Bora Bora atributų. Salose esanti gamta, jas skalaujanti jūra su ištisais, negiliai esančiais koralų rifų masyvais, kalnais abejingų negali palikti. Šią salą ypatingai mėgsta jaunavedžiai ir romantikai.

10. Fernando de Noronija

Archipelagas, kuriame plyti ši sala yra įtrauktas į UNESCO gamtinį paveldo fondą. Nuostabiai žydras vanduo ir iš jo plytinčios uolienos gniaužia kvapą. Ypatingai šiltas vanduo, kuris skalauja salą yra šildomas tų pačių uolienų. Čia apstu vietų nardymui ar iššaukiančiam laipiojimui po uolas, todėl šią salą renkasi ne tik grožio, bet ir ekstremalesnio poilsio mėgėjai.