Vargu ar sutiksime daug žmonių, kurie keliauja be bagažo. Su vienokiu ar kitokiu bagažu keliauja visi – kas lieka prie standartinio bagažo, o kai kas, turintys daugiau daiktų, kuriuos nori vežtis su savimi į kelionę, perka registruoto bagažo paslaugą. Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis niuansus, kurie yra svarbūs ir naudingi keliaujantiems.

 

1. Brangūs daiktai tik rankiniame bagaže. Rankiniame bagaže reiškia, kad šis bagažas privalo būti prie jūsų. Taip yra dėl paprastos priežasties – niekas nesaugo bagažo, keliaujančio į lėktuvo bagažo skyrių. Pirmiausia, problemos gali kilti dėl neatsargaus elgesio – tam, kad bagažo pakrovimas vyktų greičiau, neretai bagažas tiesiog mėtomas, o tai reiškia, kad jei ten paliksite kompiuterį ar fotoaparatą, yra labai didelė tikimybė, kad jis bus pažeistas. Maža to, neretai pasitaiko, kad iš bagažo ar pats bagažas yra vagiamas. Taigi, jeigu yra galimybė, vadovaukitės paprasta taisykle – į registruotą bagažą tik nebrangūs arba didelių matmenų daiktai, o dūžtantys, svarbūs daiktai ir asmeniniai dokumentai – visuomet prie savęs.

2. Būkite dėmesingi ir prižiūrėkite savo rankinį bagažą ar asmeninius daiktus. Daugelis žmonių, būdami uždaroje erdvėje, praranda dėmesingumą. To pasekmė – salone palikti daiktai. Žmonės palieka labai įvairių daiktų nuo knygų iki planšečių ar kompiuterių. Problema yra ta, kad toks paliktas bagažas neretai būna nerandamas, o jei ir randamas – jis pristatomas į to oro uosto radinių biurą. Problema yra tame, kad susigrąžinti tokį daiktą dažniausiai bus per brangu, nes dauguma šių biurų atiduoda daiktus tik į rankas, o tai reiškia, jeigu palikote daiktą ir jau esate kitam mieste – kelionę į priekį ir atgal gali būti daug brangesnė nei palikto daikto vertė.

3. Apmąstykite ar negalite keliauti su mažiau bagažo. Bagažas yra gana brangi paslauga. Tačiau ne visuomet keliautojai tai įvertina. Pavyzdžiui, neretai keliautojai prisideda tokių daiktų, kurių visiškai nereikia ir kurių praradimas būna skaudus. Pavyzdžiui, neretai žmonės vežasi į kelionę brangius akinius nuo saulės, tačiau tiesa ta, kad akinius galima nusipirkti išlipus iš lėktuvo ir net neišėjus iš oro uosto. Už kelis eurus. Tas pats su kepurėm nuo saulės ar marškinėliais. Nepaisant to, keliautojai bando sutalpinti visą tokią mantą ir net tą, kurios „galbūt“ prireiks. Atminkite, kad dažniausiai jūs keliaujate ne į dykumą ar Everestą, todėl daugelio dalykų jums neprireiks, o tų kurių neturėsite, pavyzdžiui, akinius nuo saulės, skrybėlaitę ar kremus nuo saulės galėsite įsigyti ten, kur vykstate. Sutaupysite vietos, o ir nepamesite to, kas brangu ir ko gaila. Todėl gerai suplanuokite savo bagažo turinį ir atsisakykite to, ko nebūtinai reikia.

4. Žymėkite savo bagažą. Žymėjimas yra kelių tipų. Pirmiausia, bagažą galima pažymėti lipdukais ar specialiomis juostomis. Taip savo bagažą galėsite lengviau atskirti nuo kitų ir išvengsite nesusipratimų atsiėmimo punktuose. 5. Jeigu negalite minimalizuoti bagažo ir gabenate kažką svarbaus – drauskitės. Atminkite, kad faktiškai visos skrydžių bendrovės savo Sąlygose nusimato tai, kad jos neatsako už jūsų bagažo ar daiktų, esančių jame, saugumą. Kitaip tariant, jeigu kažkam kažką grąžina – tai yra daugiau geros valios ženklas, tačiau jei pvz. jūsų kompiuteris bus sudaužytas ar bagažas dings – jokių kompensacijų ar žalos atlyginimo greičiausiai negalite tikėtis. Taigi, jei jau gabenate tai, kas brangu – nepagailėkite keliolikos eurų tų daiktų draudimui.

 

luggage photo