Pigius skrydžius siūlo ne viena bendrovė – įvairios akcijos, pigios pradinės kainos leidžia bent teoriškai gauti pigius bilietus norimais maršrutais. Visgi, rašome teoriškai, kadangi praktiškai keleiviai susiduria su tam tikromis kliūtimis – netikėtomis akcijom apie kurias sužino per vėlai arba dideliu kiekiu pirkėjų, kurie kaip mat išgraibsto pačius pigiausius bilietus. Taigi, nepakanka vien rinktis pigių skrydžių bendrovių maršrutus, kad skristumėt pigiai, reikia laikytis ir tam tikrų taisyklių, kurios jei ir nepadės gauti pačių pigiausių bilietų, visgi padės rimčiau sutaupyti.

Pigiausi mėnesiai Jeigu norite keliauti pigiai, tuomet negalite rinktis kada pageidaujate skristi. Jūs turite atsižvelgti į tai, kada lėktuvai yra mažiausiai apkrauti. Tokiu atveju, pigių bilietų yra daugiausiai, taigi skrisdami nepopuliariausiu laiku, mokėsite mažiausiai. Statistikos rodo, kad lėktuvai mažiausiai apkrauti būna ankstyvą pavasarį – kovo ir balandžio mėnesiais.

Sezoniškumas Visuomet bilietai brangiausi yra sezono metu – taip yra todėl, kad visi atostogas planuoja vasarą. Taigi ir keliauja tuo pat metu. Ir dažniausiai į kurortus. Natūralu, kad tokiu metu bilietai labai išbrangsta, o ne taip jau retai jų nelieka visiškai. Tačiau ne daug kas žino, kad tam tikrose šalyse, po standartinio sezono laiko seka itin geras metas poilsiui. Pavyzdžiui, pietų šalyse sezono metu skristi ne tik brangu, bet kurortai yra perpildyti, o ir ilsėtis nuo karščio būna sunku. Tačiau, pvz. rugsėjo mėnesis ar spalio pradžia yra dar geresnis metas aplankyti, pavyzdžiui Sardinija – turistų srautai būna atslūgę, oras normalizavęsis iki tokio, kuomet puikiai galima degintis, o skrydžiai gerokai atpigę. Todėl paanalizuokite ne tik kryptis, bet ir atostogų sezoną jose, pažiūrėkite ar negalite keliauti ne pačio sezono metu ir gerai pailsėti.

Planavimas Jeigu norite skristi pigiai – savo skrydžius privalote planuoti iš anksto. Iš anksto tai reiškia ne prieš mėnesį ar net du, o geriausiu atveju – prieš penkis ar keturis mėnesius. Pavyzdžiui, jei planuojate per Kalėdas aplankyti Londoną, bilietų ieškoti turite rugpjūtį, o rugsėjį jau turite turėti juos savo kišenėje. Žinoma, toks planavimas turi savo minusu – vienas dalykas, kad planai gali pasikeisti pas jus, antras – skrydžių bendrovės neretai prieš tiek būna parengusios preliminaries maršrutus, todėl skrydžio laikas gali keistis. Tačiau, jeigu ieškote pigiaus varianto – jo ieškoti reikia anksti.

money photo

Photo by 401(K) 2013

Skrydžiai su persėdimais Tai ekstremalus keliavimo būdas. Pirmiausia dėl streso – jums reikia ne tik įsėsti į lėktuvą, tačiau ir nepažystamame oro uoste susiorientuoti ir spėti į sekantį reisą. Tai tikrai nepadaro nervų šaltesniais. Antra – sveikata. Kylant ir leidžiantis organizmas patiria papildomus krūvius, o skrendant su persėdimu, jūs mažiausiai du kartus kilsite ir leisitės per vieną parą. Taigi, pirmą dieną po kelionės galite „nurašyti“. Bet taip keliauti dažniausiai pigiau ir tai yra kaina, kurią mokate už pigesnę kelionę. Skrydžiai su persėdimais dažniausiai gaunasi du ar net tris kartus pigiau nei tiesioginiai skrydžiai.