Keleiviams, kurie keliauja su skrydžių bendrove „Ryanair“ priklauso du nemokami bagažo vienetai (vadinamas rankinis bagažas):
35x20x20 – vadinamas mažasis nemokamo bagažo vienetas. Visuomet keliauja su keleiviu, t.y. gabenamas lėktuvo salone;
55x40x20 – didesnysis bagažo vienetas. Neturint pridėtinių paslaugų turi būti paliktas prie įlaipinimo vartų arba lėktuvo trapo ir yra gabenamas lėktuvo bagažo skyriuje.
Šiems bagažo vienetams nereikalinga registracija, tačiau pagal nutylėjimą, keleivis prie savęs gali turėti tik mažesnį bagažo vienetą. Keleiviai, kurie nori gabentis abu bagažo vienetus lėktuvo salone, privalo įsigyti pirmenybinio įlaipinimo (Priority boarding) paslaugą.
Dėmesio: nuo lapkričio 1 dienos „Ryanair“ keičia nemokamo bagažo taisykles. Taigi, keleiviams, kurie įsigijo arba įsigys bilietus po lapkričio 1:
Keleiviams, kurie keliauja su skrydžių bendrove „Ryanair“ priklauso vienas nemokamas bagažo vienetas, kurio matmenys negali viršyti 40x20x25 cm. Gabenamas lėktuvo salone.
Norintys turėti papildomą 55x40x20 bagažo vienetą gali įsigyti pirmenybinio įlaipinimo arba šio bagažo gabenimo paslaugą.
Daiktai, kuriuos draudžiama gabenti nemokame bagaže:
šaunamieji ir kiti ginklai, kiti daiktai, kurie gali sviesti objektą ir kelti grėsmę (pvz. laidynė), taip pat sportiniai šautuvai, startiniai pistoletai ir jų dalys. Žvejybos reikmenys, tokie kaip harpūnai, povandeninės žūklės šautuvai, elektrošokai ir pan.
Aštrūs daiktai, tokie kaip peiliai, žirklės, kapokliai, kirtikliai, strėlės, žeberklai, pačiūžos ir kt. daiktus, kurių geležtė viršyja šešis centimetrus. Kiti daiktai, kurie gali būti palaikyti potencialiais ginklais – pvz. apeiginiai reikmenys ar pan. Taip pat draudžiama vežtis skustuvus atvirais ašmenimis, išskyrus vienkartinius peiliukus ir saugius peiliukus trumpais ir uždengtais ašmenimis.
Taip pat negalima gabentis bukų įrankių, kuriais gali būti sužeisti kiti žmonės, pavyzdžiui lazdos, kuokos, beizbolo lazdos ir panašius.
Taip pat tokiame bagaže draudžiama gabenti tai, kas gali sprogti, t.y degias ir sprogias medžiagas, tokias kaip parakas, detonatoriai, sprogdikliai, minos, granatos ar jų imitacijos, dūminiai užtaisai, benzinas, dyzelinas, spiritas, etanolis, aerozoliniai purškiamieji dažai, terpantinas, dažų skiedikliai, alkoholis, stipresnis nei 70 laipsnių.
Cheminės ir toksinės medžiagos, galinčios sukelti kitiems žmonėms sveikatos sutrikimus. Į šią kategoriją įeina tokie produktai kaip rūgštys ir šarmai, elektrolitai ir jais užpildytos priemonės (pvz. akumuliatoriai), korozinės, balinamosios medžiagos, gyvsidabris, chloras, nervų sistemą veikiančias medžiagas, bet kokio tipo dujas (paralyžuojančias, pipirines, ašarines ir pan dujos), izotopai, nuodai, kraujas, virusus ir pan.
Skysčių gabenimas nemokamame bagaže:
Visi skysčiai, gabenami nemokamame bagaže privalo būti supilstyti į ne didesnius nei 100 ml. peršviečiamus indelius. Šie indeliai turi būti supakuoti į atskirą (ar atskirus) peršviečiamus maišelius, kurių matmenys neviršytų 20×20 ir jie nebūtų didesni nei litro talpos.
Maišelis, kuriame gabenami skysčiai privalo būti išimti ir patalpinti atskiram patikrinimui.
Jeigu gabenate vaistus, kurių gali prireikti kelionės metu – jų į atskirą maišelį pakuoti nereikia, tačiau prie savęs turite turėti jų dokumentus, kad esant reikalui personalas galėtų įsitikinti dėl jų kilmės ir sudeties.
Dronų gabenimas nemokamam bagaže
Jeigu neperkate pirmenybinio įlaipinimo (priority) paslaugos, dronus galite gabenti nemokam bagaže, tačiau jeigu norite tokį įtaisą gabenti lėktuvo salone – jūsų drono baterija neturėtų viršyti 160 vatų. Esant didesniam kiekiui, jūs negalėsite sumontuoto drono pasiimti į saloną ir teks jį gabenti registruoto bagažo skyriuje arba atskirti bateriją nuo pačio prietaiso.
Aukščiau nurodytos sąlygos galioja tik suaugusiems keleiviams ir vaikams nuo dviejų metų, kurie keliauja ne kaip kūdikiai ir neturi su tuo susijusių papildomų privilegijų.
Kūdikiams, kurie keliauja ant vieno iš tėvų kelių, nemokamas bagažas nepriklauso. Vietoje jo, jį lydintis suaugęs asmuo prie savo nemokamų bagažo vienetų gali pasiimti iki 5 kg. krepšį, kuriame turėtų būti kūdikio reikmėms reikalingas maistas ir daiktai.
Registruotas bagažas
Kiekvienas keleivis gali įsigyti iki trijų registruoto bagažo vienetų, kurie turi būti užregistruoti. Registruoto bagažo matmenys nėra ribojamas, tačiau jo svoris negali viršyti 20 kilogramų.
Registruotame bagaže draudžiama gabentis šaunamuosius ginklus ar jų dalis, šaudmenis, sprogias, degias, chemines medžiagas, kurios gali užsidegti, sprogti ar kitiems sukelti sveikatos sutrikimų. Taip pat negalima gabenti aštrių ar kitų daiktų, kuriais gali būti sužeisti žmonės – pavyzdžiui lazdų, kastetų, virusų, infekuoto kraujo ir pan.
Sportinis bagažas
Žmonės, norintys gabentis sportinį inventorių, privalo įsigyti sportinio bagažo vienetą. Registruotame bagaže negalima gabenti sportinio inventoriaus.
Kompanijos „Ryanair“ reisuose sportinis bagažas yra atskiras rūšis, todėl gabendamiesi vienokią ar kitokią sportinę įrangą įsitikinkite, kad įsigijote tinkamą sportinio bagažo vienetą.
Įprastas sportinio bagažo vienetas – jame gali būti gabenami nedideli sporto įrankiai/daiktai.
Didelis sportinio bagažo vienetas – šis tipas tinkamas tuomet, kada gabenamas didesnis sportinio bagažo vienetas, pavyzdžiui kaitas ar snieglentė.
Dviratis, slidės ir golfo įranga – pavadinimai patys praneša ką galite gabenti įsigiję tokio tipo bagažą.