Latvijos skrydžių bendrovė „Airbaltic“ pranešė laikinai stabdanti savo veiklą. Bendrovė pranešė tai daranti laikinai ir dėl Latvijos vyriausybės sprendimų riboti oro eismą. Visgi, kai kurie ženklai rodo, kad „Airbaltic“ susiduria su labai rimtais iššūkiais dėl kurių gali iškilti grėsmė bendrovės likimui apskritai.

Pirmiausia, skrydžių bendrovė sustabdė visus skrydžius. Nei viena skrydžius vykdanti bendrovė iki šiol nestabdė visų savo reisų. Nors formaliai pateikiama informacija apie laikiną skrydžių stabdymą, tačiau nėra konkrečių terminų ar sąlygų, kurioms esant bendrovė žada atnaujinti savo veiklą ateityje.

Kaip užsimenama pranešime – bendrovė jau kuris laikas susiduria su sunkumais dėl viruso plitimo. Jau prieš kurį laiką bendrovė pranešė, kad mažins darbuotojų skaičių ir, panašu, kad tai nėra pabaiga. Bendrovė praneša modeliuojanti įvairias situacijas ir bendradarbiaujanti su bendrovės darbuotojų interesus atstovaujančia vidine darbuotojų darbo grupe.

„Airbaltic“ akcijų rinkoje kaina pastaruoju metu drastiškai krito žemyn. Akivaizdu, kad bendrovė išgyvena ne pačius geriausius laikus, o ir jos veiklos perspektyvos investuotojams atrodo gana miglotomis. Čia yra svarbus ir finansinio pajėgumo klausimas – jeigu tokios bendrovės kaip „Ryanair“ metai iš metų rodė itin gerus finansinius rezultatus, pelningai dirbusi „Wizzair“ gerus rezultatus rodė paskutiniais metais, tikėtina, kad šios bendrovės gali išgyventi ir kelis mėnesius neskraidymo, ką sunku pasakyti nuolat ties simboliniais pelnais ar net nuostoliais buvusią „Airbaltic“, kuri vargu ar turi daug pajėgumų išsilaikyti mėnesį ar daugiau nevykdydama skrydžių ir be vyriausybės pagalbos.