Lietuvos Vyriausybė nepratęsė draudimų skrydžiams iš ir į Jungtinę Karalystę. Tai reiškia, kad oro bendrovės gali atnaujinti susisiekimą tarp šalių, o keleiviai gali keliauti. Visgi, su atnaujintu leidimu kelionėms, vyriausybė nustatė reikalavimus tokiems keleiviams, kuriuos svarbu žinoti ir laikytis, kuriuos rasite šiame įraše.

Reikalavimai keliaujantiems iš/į Jungtinę Karalystę

Atvykstantys iš Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Airijos keleiviai privalo turėti Covid – 19 testo neigiamą išvadą. Testas privalo būti atliktas ne vėliau nei prieš 48 valandos iki to laiko, kol jis bus pateiktas Lietuvos pareigūnams.

Jeigu testas nėra atliktas, vykti galima, tačiau atvykus per 24 valandas bus būtina atlikti Covid-19 testą, nepriklausomai nuo to, jaučiate simptomus ar ne, kontaktavote su sirgusiu ar ne.

Grįžusiems iš Jungtinės Karalystės žmonėms yra privaloma 10 dienų izoliacija. Nors, pažvelgus įdėmiau į išimčių sąrašą, galima daryti prielaidą, kad jei asmuo oficialiai dirba Lietuvoje ar Jungtinėje Karalystėje ir po kelionės jam reikėtų į darbą, greičiausiai izoliuotis nėra būtina, kadangi išimčių sąraše yra daugybė profesijų, tarp kurių ne tik medicinos darbuotojai, tačiau ir IT specialistai, tiekėjai, vairuotojai, žvejai ir kt.

Reikalavimai izoliacijos vietai

Asmenys, kurie grįžtą iš Jungtinės Karalystės turi šiek tiek griežtesnius reikalavimus izoliacijos reikalavimus. Pirmiausia, šie asmenys negali izoliuotis, kur gyvena kiti žmonės. T.y. negalima grįžti ir izoliuotis pvz. pas tėvus, vaikus ar pan. Izoliuotis ne vienam galima tik su kartu iš Jungtinės Karalystės grįžusiais asmenimis. Su izoliuotu asmeniu (asmenimis) negali gyventi kartu nekeliavę šeimos nariai ar kiti asmenys.

Izoliuotis galima atskirame name, bute ar kambaryje, jeigu juose yra įrengtas sanitarinis mazgas.

Grįžę nepilnamečiai gali izoliuotis ir su nekeliavusiais asmenimis, tačiau, esant tokiai situacijai, tie asmenys su kuriais jis izoliuojasi, taip pat privalo izoliuotis tokiam pačiam laikotarpiui, kaip ir nepilnametis.

Išimtys, kada galima palikti izoliacijos vietą

Kai kuriais atvejais asmenims, kurie privalo izoliuotis, galima palikti izoliacijos vietą. Tačiau tokiai galimybei visuomet reikia specialaus leidimo, kurį galima gauti užpildžius formą internetu ir jei poreikis palikti izoliacijos vietą atitinka specialiuosius reikalavimus.

Leidimai išduodami, jei asmuo turi dalyvauti ar organizuoti artimo asmens laidotuves, dalyvauti savo vestuvėse, nuvykti duoti tepinėlį dėl COVID-19 tyrimo, būtina nuvykti sutvarkyti mokslo ar teisinius reikalus, aukšto meistriškumo (profesionalūs) sportininkai gali vykti į treniruotes ar varžybas, vykti į valstybines institucijas, įstaigas būtinųjų reikalų tvarkymui, grįžti iš Lietuvos į nuolatinę gyvenamąją vietą ne Lietuvoje.