Civilinė aviacijos administracija pranešė, kad lapkričio 28 dieną buvo sustabdyta „Small planet airlines“ licenzija. Tai reiškia, kad ši kompanija nebegalės vykdyti skrydžių organizatorių veiklos ir gabenti keleivių savo lėktuvais. Civilinė aviacijos administraacija tokį sprendimą priėmė po to, kuomet teismas atsisakė patenkinti bendrovės prašymą restruktūrizacijai.

Kiek anksčiau prieš priimant šį sprendimą buvo išplatinta Civilinės aviacijos administracijos pozicija apie tai, kad bendrovė „Small planet airlines“ neturi realaus investuotojo, kuris gelbėtų finansinių sunkumų prispaustą įmonę. Pasak CAA atstovų, įmonė pateikė tam tikrą informaciją, tačiau joje nebuvo jokio realaus pagrindo tikėti dėl investicijų realumo.

„Small planet airlines“ daugiausiai skrydžių vykdė užsakomaisiais skrydžiais ir pagal „Tez Tour“ ir „Novaturo“ užsakymus skraidindavo poilsinės keliones iš šių organizatorių įsigijusius keleivius, taip pat rengdavo pilotus. Kelionių organizatoriai tikina, kad keleivių skrydžiai dėl to, kad „Small planet airlines“ vykdyti skrydžių nebegali, nenukentės, kadangi juos vykdys kiti vežėjai. Įdomus faktas tas, kad daugelį skrydžių perims „GetJet Airlinės“, kuri yra registruota Lietuvoje ir keleivius skraidins tokiais pačiais orlaiviais kaip ir „Small planet airlines“, kurios darbuotojų skaičius ėmė sparčiai augti būtent 2018 m., kuomet „Small planet airlines“ žengė į užsienio rinkas, kuriose ir susidūrė su finansiniais iššūkiais.