Europos Komisija pradėjo tyrimą, kuriame nemalonumai gręsią Airijos pigių skrydžių bendrovei „Ryanair“. Pagal gautą informaciją, šį atvejį tiriantys pareigūnai turi duomenų, kad „Ryanair“ galėjo turėti susitarimą su Vokietijos oro uostu, dėl ko gavo išskirtines sąlygas nei kiti rinkos dalyviai. Tokius susitarimus, kuomet vienas rinkos dalyvis gauna išskirtines sąlygas ar vyriausybių pagalbą draudžia Europos Sąjungos teisės aktai, o pažeidusieji šiuos teisės aktus gali susilaukti labai didelių sankcijų.

„Sąžininga konkurencija yra svarbiausia klientams, darbuotojams ir augimui“ – pranešime spaudai cituojama komisijos pirmininkė. Pasak jos, bus tiriama informacija, kad Vokietijos valdžios institucijos sudarė išskirtines sąlygas kompanijai „Ryanair“, taip šiai sukurdama išskirtines sąlygas prieš šios kompanijos konkurentus.

Komisijai buvo pateiktas skundas dėl galimų pažeidimų. Komisija pradės išsamų tyrimą, kurioje paaiškinimus galės teikti visos suinteresuotos pusės.

Tai jau ne pirmas tyrimas dėl Frankfurto oro uosto veiklos, tačiau ankstesni du tyrimai baigėsi teigiamais sprendimais šiam oro uostui.

ryanair skrydžiai