Jungtinės Karalystės Civilinės aviacijos administracija (CAA) mėgina priversti pigių skrydžių bendrovę „Ryanair“ kompensuoti keleivių patirtus nuostolius dėl streikų atšauktų skrydžių. Iki šiol Airijos bendrovė atsisako mokėti kompensacijas keleiviams, remdamasi teismų praktika, kurioje streikas yra priskiriamas prie nenumatytų aplinkybių.

Jungtinės Karalystės CAA yra priėmus nutarimus, kuriais remiantis „Ryanair“ turėtų kompensuoti visus ar dalį nuostolių dėl patirtų nepatogumų. Tačiau CAA sprendimai yra ekspertinio pobūdžio, o tai reiškia, kad kompanija su jais gali nesutikti. Remdamasi šia teise „Ryanair“ kompensacijų nemoka, o Jungtinės Karalystės CAA savo ruožtu imsis teisinių priemonių, kad jų sprendimas būtų įgyvendintas. Tai reiškia, kad greičiausiai CAA pateiks ieškinius „Ryanair“ teisme.

Reaguodama į tokį valstybinės institucijos elgesį, „Ryanair“ nutraukė bendradarbiavimą su alternatyviąja ginčų komisija (Lietuvoje tokios tarnybos atitikmuo yra Valstybinė vartotojų teisių tarnybą). O tai reiškia, kad kompanija nebendradarbiaus, neteiks paaiškinimų ir nevykdys šios komisijos sprendimų. Skirtingai nei Lietuvoje, alternatyviosios ginčų komisijos sprendimai Airijoje įmonėms nėra privalomi.