Jau antrą kartą metų laikotarpyje kompaniją „Ryanair“ supurčius problemoms dėl pilotų, „Ryanair“ smogė profsąjungoms atgal ir įteikė atleidimo lapelius 300 darbuotojų, kurių 100 sudaro pilotai, o 200 lėktuvų įgulų nariai. Pasak „Ryanair“, tokius veiksmus paskatino pilotų streikai, kurie ženkliai sumažino „Ryanair“ skrydžių populiarumą Airijoje.

Kaip skelbia oficialūs šaltiniai, dėl profsąjungų veiksmų, buvo atšaukta 600 skrydžių. O nukentėti galėjo iki 100 tūkstančių keleivių, kurie negalėjo skristi suplanuotais maršrutais. Blogiausia keleiviams yra tai, kad streikas yra priskiriamas nenugalimos jėgos veiksnių kategorijai, o tai reiškia, kad jokios papildomos kompensacijos be nemokamo skrydžio keitimo arba maršruto laiko keitimo keleiviams nepriklauso.

Tuo tarpu Ispanijos profsąjungos, kurios protestavo ketvirtadienį ir penktadienį mano, kad „Ryanair“ tik grasina ir neatsisakys komerciniu požiūriu naudingų skrydžių į Ispaniją. Net „Ryanair“ žengus tokį žingsnį, ispanų aviacijos profsąjungos tikisi, kad jų vietą gali užimti kitos skrydžių bendrovės.

Deja, tačiau šis konfliktas tarp „Ryanair“ ir profsąjungų yra ypatingai nenaudingas lietuviams, smarkiai pamėgusiems pigių skrydžių bendroves. Be „Ryanair“, pigių skrydžių pasiūlymus Lietuvoje dar teikia ir kompanija „Wizzair“, tačiau pastaroji jau taip pat yra pareiškus apie savo bazių Lietuvoje mažinimą, dėl ko mažės ir šios skrydžių bendrovės reisų iš Lietuvos.