Atostogų reikia visiems. Nesvarbu, kuo žmogus užsiima ar dirbą sunkų protinį darbą ar kasdien turi bendrauti su galybe žmonių ar dirbti rutininius darbus biure ar studijuoja – visi turi gauti atostogų! O kur geriausios atostogos? Žinoma – svečioje šalyje!

Kodėl galimą atostogų laiką vertą praleisti keliaujant, aiškinti turbūt nereikia. Bet, jeigu visgi užmiršote ar kelionėse nematote prasmės – priminsime. Pirmiausia, atostogos užsienyje yra pats puikiausias būdas pabėgti nuo rutinos. Būnant namie ar, pavyzdžiui, sodyboje, jūs sunkiau atitruksite nuo jus supančios aplinkos, daugiau ar mažiau toliau dirbsite buities darbus. Taigi, norėdami to išvengti – turite bėgti. O antra priežastis – kelionės labai smarkiai išplečia žmogaus akiratį, todėl kada jei ne atostogų metu yra puikiausias metas pažinti svečias šalis ir ten gyvenančių žmonių kultūrą?

Anksčiau kelionės būdavo sudėtingos, todėl daugelis apie atostogas užsienyje galėjo tik svajoti ir atostogas leisdavo namie, sodybose ar Lietuvos pajūryje. Pigus skrydžiai tapo tikra naujiena ir atradimu, kadangi būtent jie išplėtė lietuvių galimybes keliauti, dirbti ir atostogauti.

Žemiau mes jums pateikiame dešimt pačių geriausių krypčių jūsų atostogoms, pasirenkant mažų sąnaudų bendrovių skrydžius. Tai reiškia, kad būtent čia jūs rasite puikias kryptis, kurias galite pasiekti mokėdami nedaug ir į jas leistis tiesiai iš Lietuvos. Taigi, pirmyn – TOP atostogų kryptis, kurias galite pasiekti pigiais skrydžiais!

 

  1. Nica

Net neabejojame, kad esate girdėję apie Nicą kaip prabangaus poilsio vietą Žydrojoje pakrantėje. Filmuose, literatūroje ši vieta visuomet yra minima kaip aukštuomenės ir turtingųjų pamėgta poilsio vieta. Ir nieko nuostabaus, kadangi čia juk Prancūzijos Žydroji pakrantė – nuostabus klimatas, ypatingai skaidrus vanduo, puikus vaizdai ir nepakartojama prancūzų kultūra.

Dar smagiau yra tai, kad nuvykus į Nicą galima ne tik gulėti puikiame paplūdimyje ar vakarėjant kulniuoti per alėjas, tačiau ir nesunkiai pasiekti šalia esančius ypatingai garsius, prabanga tviskančius miestus – Monaką ir Kanus. Monake jūs galite pamatyti ką reiškia prabanga – kazino, super automobiliai, karališkieji rūmai, paplūdimiai ir jachtos. O štai Kanuose jūs ne tik prasieisite po prabangias alėjas ir parduotuves, pasigerėsite jachtų gausa, bet galimai sutiksite ir kokią kino žvaigždę. Blogiausiu atveju – galėsite pasivaikščioti šių žvaigždžių pramintais takais.

Nica yra puikus pasirinkimas norintiems derinti miesto-paplūdimio atostogų tipą. Ir nors tiek mes, tiek jūs išgirdę šiuos miestų pavadinimus galvojame apie ten esančią prabangą, tiesa ta, kad į Nicą iš Lietuvos galite nuskristi net su dviem kompanijom – „Wizzair“ ir „Airbaltic“.

 

  1. Korfu

Graikija – viena populiariausių šalių į kurią skuba daugybe turistų. Korfu yra antra pagal dydį Graikijai priklausanti sala, kuri yra labai populiari tarp turistų iš Europos ir iš Lietuvos. Ir tai visiškai nestebina, kadangi čia yra puikus oras, daug šilumos ir tiesiog beprotiškai gražus paplūdimiai, nes čia dangiško skaidrumo vanduo ir purus purus smėlis laukia poilsiautojų.

Į Korfu patogiausia skristi su „Ryanair“, tačiau šią salą galite pasiekti ir su latvių „Airbaltic“.

  1. Eilatas

Izraelio kurortas skirtas tiems, kas mėgsta ekstremalų karštį. Reikalas tas, kad šis kurortas yra įsikūręs šiauriausiame Raudonosios jūros taške ir yra tropinis miestas. Ne veltui minėjome ekstremalumą – vasarą karštis čia neretai viršyja 40 laipsnių. Vanduo jūroje taip pat labai smarkiai neatgaivins, mat čia jis siekia 25-32 laipsnius šilumos.

Na, o jeigu jau prie jūros negulėsite ir žadate tokį karštį atlaikyti – veikti tikrai bus ką, kadangi Eilatą supa įspūdingi miestai, dykumos ir uolos. Taigi, vykstant į Eilatą vien maudymosi reikmenų nepakaks – būtinai pasiimkite ir fotoaparatą, nes fotografuot tikrai bus ką.

Į Eilatą skrenda tiek „Ryanair“, tiek „Wizzair“

  1. Larnaka

Larnaka yra dar vienas itin karštas taškas, kurį galite pasiekti naudodamiesi pigių skrydžių bendrovių pasiūlymais. Tai antras pagal dydį Kipro miestas ir pagrindinis šios šalies kurortas. Viešėdami šiame kurorte galėsite mėgautis tiesiog jame ar šalia jo esančiais kurortais, įdomia architektūra ir kelionėmis po patį Kiprą. Tiesa, vykstantis į Kiprą turi žinoti, kad jei planuojate čia keliauti – eismas šioje šalyje vyksta dešine eismo puse.

Į Larnaką skraidina pigių skrydžių bendrovė „Wizzair“

  1. Maljorkos Palma

Labai karšta vieta visomis prasmėmis. Daugybė turistų vyksta čia ne tik pajausti karštį, bet ir rimtai atsipalaiduoti. Rinkdamiesi šią kryptį, turite atidžiai pasirinkti ir gyvenimo vietą, kadangi vieni miesteliai čia niekada nemiega – nuo ryto iki sekančio ryto čia vyksta vakarėliai viešbučiuose, baruose, klubuose ir papludimiuose, kiti yra labiau tinkami pasyvesnį poilsį mėgstantiems žmonėms. Bet kokiu atveju, kad ir kokį atostogų scenarijų pasirinksite – karščio ir puikių papludimių tikrai nepritruksite.

  1. Malta

Labai nedidelė sala-valstybė. Kurortas, kuriame yra ką veikti – nuo arhitektūros ir gamtinių paminklų apžiūros iki puikių paplūdimių. Maltoje galima pasimėgauti išties puikia virtuve ir ilsėtis pagal savo poreikius – tiek lankant miestelius, tiek ir mėgaujantis poguliu ar paplūdimyje ar net neišeinant iš viešbučio, kadangi viešbučių su puikiais baseinais ir puikiu aptarnavimu čia apstu. Dėmesio: šioje šalyje eismas vyksta dešine kelio puse.

  1. Amanas

Amanas yra vieta, kuri puikiai tiks lengvos egzotikos megėjams. Pirmiausia tai yra visiškai kitos, nei mums įprasta kultūros šalis. Antra – Jordanija turi ne tik labai įdomią architektūrą, gamtos paminklus, bet ir įdomesnius kaimynus – Libija, Sirija, Iraką ir kt. Visgi, ši šalis laikoma saugia, todėl puikiai tiks norintiems susipažinti su tų vietų kultūra ir bus puikiu pirmu uostų, jei vėliau norėtumėte vėliau labiau ją pažinti. Visgi Amanas tinka pažintines atostogas mėgstantiems turistams, kadangi paplūdimių čia nerasite.

  1. Chanija

Nedidukas miestas Kretoje. Nieko ypatingesnio čia nerasite ir jis labiausiai skirtas pasyvaus poilsio megėjams. Bet, jeigu jūsų prioritetas yra jūra, paplūdimiai ir skanus maistas – tai puiki vieta be didesnio blaškymosi

  1. Alikantė

Mėgstantiems hibridines atostogas tarp miesto ir paplūdimio, turbūt viena geriausių pasirinkimų yra Alikantė. Puikiai išvystyta architektūra, paplūdimys mieste ir papludimiai aplink jį, gamtos suformuotas gamtinis paveldas – visa tai rasite Alikantėje. Atsižvelgiant į tai, kad čia Ispanija, kainos taip pat labai smarkiai nesikandžioja ir galėsite atostogauti tikrai pigiau, nei, tarkime Amane ar Nicoje.

  1. Rodas

Paskutinis, bet toli gražu ne prasčiausias. Rodas pasižymi tiesiog fantastiškais paplūdimiais, nuostabia gamta. Todėl galėsite ne tik ilsėtis, bet ir pasidaryti puikių nuotraukų prisiminimui. Visgi, norintys kažką patyrinėti – čia daug neras, kadangi sala nėra didelė. Visgi tai viena geresnių vietų pasyviam poilsiui.