Tikrai ne paslaptis, kad nemažai keleivių, kurie randa pigius bilietus vėliau nutaria nebeskristi, keisti datas ar panašiai. Nepaisant to, kad metai iš metų yra sakoma, kad pigių skrydžių bendrovių bilietai neatšaukiami, vis tiek dar nemažai besidominčių galimybėmis atšaukti pigių skrydžių bendrovių bilietus. Todėl kartui ir visiems laikams pabandysime atsakyti į klausimą – ar yra galimybė atšaukti užsisakytą pigių skrydžių bilietą.

Rezervacijos atšaukimas pasikeitus planams

Universalus atsakymas turbūt būtų toks – pigių skrydžių bendrovių bilietų neįmanoma atšaukti arba tai yra per brangu. Bet kokiu atveju, tikslias atšaukimo taisykles reikia žiūrėti perkant bilietą, kadangi nepaisant universaliai taikomo neatšaukiamumo, kartais pasitaiko ir išimčių.

Ryanair taiko taisyklę, pagal kurią bilietai negali būti atšaukti, jeigu tai nėra „nenugalimos aplinkybės“. Tai reiškia, kad skrydžių bendrovei nebus svarbu, kad persigalvojote, kad jūsų planai pasikeitė ar panašiai. Vieninteliai atvejai, kuriais galite atšaukti bilietą yra liga arba mirtis.

Wizzair kompanija leidžia atšaukti bilietą su papildomu mokesčiu, kuris siekia 60 eurų, jeigu planai pasikeitė daugiau nei prieš dvi savaites iki skrydžio ir su 99 eurų mokesčiu, jeigu iki skrydžio yra likę mažiau nei dvi savaitės. Atsižvelgiant į Wizzair bilietų kainas, tampa aišku, kad šios baudos dažnu atveju viršys pirkimo sumą arba jums liks labai maža mokėtos sumos dalis.

Kompanija Airbaltic taiko kelias politikas. Viskas priklauso nuo bilieto klasės, tačiau ekonominės klasės bilietai yra neatšaukiami. Visgi, Airbaltic, kadangi išskiria oro uosto mokesčius, atšaukiant rezervaciją dažniausiai juos gražina, tačiau tai tikrai simbolinės sumos.

Kompanija „Nowegian“, perkant Low Fare (pigiausią) bilietą leidžia per keturias valandas nuo jo atlikimo atšaukti užsakymą, bet praėjus šiam laikui bilieto grąžinti ir atgauti pinigų nebegalima.

Taip pat reikia nepamiršti, kad jei bilietus pirkote kelionių agentūroje, greičiausiai ji taip pat turi savo taisykles ir gali atsisakyti atšaukti užsakymą, jei numatyta, kad bilietas negali būt atšauktas ir jūs apie tai buvote informuoti. Tokiu atveju gali negalioti nei „Wizzair“ taikoma „baudos“ politika, nei Norwegian taikoma kelių valandų apsisprendimo teisė.

Taigi, kaip jau turbūt supratote – faktiškai visose populiariausiose pigių skrydžių bendrovėse bilietai yra neatšaukiami nesant rimtom priežastim. O apie rimtas priežastis skaitykite žemiau

Bilietų atšaukimas ligos ar mirties atveju

Visos skrydžių bendrovės taiko taisyklę, kad jei nutinka nenumatytos aplinkybės dėl kurių kelionė tampa nebeįmanoma – jos leidžia atšaukti rezervaciją ir susigrąžinti pinigus. Visgi, jei pasikeitus planams nutartumėt bendrovei teigti, kad susirgot – tai neišdegs, nes kontrolė čia yra tikrai didelė.

Jeigu jūs susirgote ir norite atgauti pinigus, turite žinoti, kad liga jus turėjo užklupti jau po bilieto įsigyjimo, t.y. apie ją negalėjote žinoti pirkdami bilietą. Antra, sloga ar karščiavimas tikrai nėra priežastis atgauti pinigus, kadangi pigių skrydžių bendrovės neatšaukia užsakymų net esant kaulų lūžiams. Pavyzdžiui, žiniasklaidoje yra plačiai nuskambėjusi istorija, kuomet klubo lūžis ir operacija nepasirodė tinkama priežastimi atšaukti bilietą ir nepaisant nieko, kompanija savo pozicijos nekeitė.

Jeigu manysite, kad jūsų liga pakankamai rimta, tuomet norėdami atšaukti bilietą turėsite kreiptis į skrydžių bendrovę ir jai pateikti tinkamą gydytojo pažymą su informacija apie ligą ir jos eiga.

Taip pat bilietai gali būti atšaukti mirus keleiviui ar jo šeimos nariui. Šeimos nariu yra laikomi pirmos eilės giminaičiai – vyras/žmona/brolis/sesuo/vaikas/močiutė/senelis. Susidarius tokiai situacijai, jums reikės pateikti skrydžių bendrovei mirties liudijimo kopiją ir giminystės ryšį rodantį dokumentą.

Taigi, kaip matote – pigių skrydžių bilietų atšaukti praktiškai neįmanoma, o pats atšaukimas esant nenugalimoms jėgoms yra gana sudėtingas ir ne itin malonus procesas. Todėl linkime savo keliones planuoti atidžiai,  kad planai nesikeistų, būtumete sveiki jūs ir jūsų šeima.