Vienas svarbiausių dalykų renkantis skrydį yra skrydžių bendrovė, kuri vykdys jūsų skrydį. Tai yra svarbu dėl kelių priežasčių ir, patikėkite, pasidomėti bendrovėmis, kurios vykdys skrydį tikrai verta. Šiame puslapyje rasite pagrindinę informaciją apie kompanijas ir jų skirtumus, o norintys sužinoti daugiau gali paspausti ant kompanijos pavadinimo ir sužinoti dar daugiau.

Pirmas dalykas, kuriuo reikėtų pasidomėti, tai, kokia skrydžiu bendrovė vykdys jūsų skrydį. Ne, ne skrydžių bendrovės pavadinimas čia svarbus, o koks bendrovės verslo modelis. Jie yra du – pigios skrydžių bendrovės ir standartinės bendrovės. Pagrindinis skirtumas tarp jų yra štai koks – pigios skrydžių bendrovės parduoda „plikus“ bilietus, kurie savyje be mažo bagažo vieneto, tuo tarpu standartinės bendrovės jau prie esamo bilieto prideda paslaugų, maža to, turi kelionės klases, nuo kurių priklauso komfortas ir aptarnavimo laipsnis.

Yra ir daugiau skirtumų. Nors didėjant pigių skrydžių bendrovių reikšmei tai ima keistis, tačiau principas išlieka – pigios skrydžių bendrovės savo maršrutams pagrinde renkasi ne pagrindinius, ne pačiame mieste esančius oro uostus. Taip pat pigių skrydžių bendrovių lėktuvai kyla ir leidžiasi gana nepatogiais laikais – labai anksti ryte arba vėlai vakare.

Paskutinis dalykas yra pačio bilieto turėtojo pirkimo metu su pirkimu gaunamos teisės. Turbūt pagrindinis dalykas yra galimybės keisti/atšaukti ir pan. užsakytą bilietą. Kartais visi standartinių bendrovių parduodami bilietai yra atšaukiami, kiti gi atšaukimo galimybes turi pagal klases – tarkime, airBaltic skirsto klases į basic, standart ar premium ir jos visos turi kitokias atšaukimo sąlygos. Be to, net jei bilietas nėra atšaukiamas, kadangi standartinės bendrovės skirsto kaina į dalis, galima tikėtis atgauti bent jau oro uosto mokesčius. Tuo tarpu pigių skrydžių bendrovės dažniausiai tokių galimybių neturi arba jų atšaukimas būna apkraunamas išties nemažais mokesčiais ir neretu atveju tie mokesčiai yra didesni už pačio bilieto kainą.

Taigi, pigių skrydžių bendrovės yra tinkamos tiems, kurie gali sau leisti keliauti vėlai, gali skirti laiko ir finansų papildomai kelionei, kol pasieks miestą ir kuriems nereikia būtinai per pora valandų kartą pavalgyti. Tuo tarpu standartinių bendrovių skrydžiai yra tinkamesni tiems, kurie išties vertina laiką ir turi reikalavimų kelionei – t.y. svarbus komfortas, reikalingas maitinimas.

Na ir žinoma – kaip ir priklauso pagal pavadinimą yra kaina. Savaime suprantama, kad pigių skrydžių bendrovių bilietai yra pigesni. Daugiau – kainos neretai skiriasi net ne procentais, o kartais. Deja, bet net ir šiais laikais ta praraja nelabai mažėja ir taip vadinamų standartinių skrydžių bilietai yra sunkiai įkandami įprastiems keliautojams.

Atminkite, kad yra labai svarbu pasidomėti kompanija, kuri vykdo skrydžius nes ne bilietų pardavėjas, o būtent bendrovė yra atsakinga už kokybišką jūsų gabenimą. Dažniausiai visos skrydžių bendrovės vykdo tai, ką pažada, tačiau svarbu įsigilinti ne tik į anksčiau minėtus aspektus, tačiau ir tai, ką jums žada bendrovė su kuria skrisite, todėl būtinai, jeigu turite galimybę rinktis paanalizuokite ir kompanijų taikomas Sąlygas ir taisykles.

SKRYDŽIŲ BENDROVĖS

  • Buveinė Airija
  • Lėktuvai „Boeing”
  • Tipas: pigių skrydžių bendrovė
  • Rinka: Europa
  • Buveinė Vengrija
  • Lėktuvai „Airbus”
  • Tipas: pigių skrydžių bendrovė
  • Rinka: Centrinė ir Rytų Europa